O prawie 8 mln zł zwiększy się w stosunku do ubiegłego roku, budżet Zachodniopomorskiego Zarządu Drug Wojewódzkich przeznaczony na tzw. zadania jednoroczne, czyli przebudowy najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich oraz na zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Zadania jednoroczne i BRD, obok inwestycji realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, są drugim obszarem inwestycyjnym ZZDW. Co roku Rejony Drogowe przygotowują listy najpilniejszych inwestycji, które sukcesywnie wdrażane są do realizacji. W tym roku włącznie z zadaniami mostowymi będzie to 39 tematów, na które ZZDW przeznaczy blisko 39.2 mln zł. Jakich zatem inwestycji doczekamy się w naszym regionie?

Zadania jakie zaplanowano na rok 2018 w naszym regionie będzie m.in. przebudowa przejść dróg wojewódzkich przez miejscowości: Okunica w ciągu DW nr 106 (pow. pyrzycki), Moczkowo w ciągu DW nr 151 (pow. myśliborski), Drawno w ciągu DW nr 175 (pow. choszczeński) i w miejscowości Żabów w ciągu DW nr 119 (pow. pyrzycki).

Ponad 2 mln złotych kosztować będzie przebudowa odcinka Gardno-Żelisławiec w ciągu drogi woj. nr 120 w powiecie gryfińskim.

Wśród zadań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego ZZDW zrealizuje zadanie związane ze spowolnieniem ruchu na ulicy Odrzańskiej w Moryniu w ciągu DW nr 125.