Udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, handel narkotykami i bronią, stręczycielstwo, napady oraz posiadanie broni i materiałów wybuchowych, to tylko nieliczne z przestępstw jakich dopuścili się członkowie gangu działającego m.in. na terenie naszego regionu. Dziś w szczecińskim Sądzie Okręgowym rozpoczął się proces członków zorganizowanej grupy przestępczej.


Prokuratura Krajowa będąca oskarżycielem w sprawie, zarzuca 16 członkom zorganizowanej grupy przestępczej popełnienie aż 56 przestępstw w kilku województwach, w tym na Pomorzu Zachodnim. 

Jednym z makabrycznych czynów jest zabójstwo 33-letniej Justyna W. z Piły oraz 40-letniego Arkadiusza Z. ze Świnoujścia, których ciała odnaleziono zakopane w lesie pod Moryniem. Członkowie gangu odpowiedzą też m.in. za usiłowanie zabójstwa trzech innych osób i podłożenie ładunku wybuchowego.

Przestępcy na naszym terenie działali od dawna, ale prawdopodobnie policja wpadła na ich trop dopiero po napadzie na hurtownię papierosów w Osinowie Dolnym, a łupy z napadu znaleziono podczas zatrzymania przestępców w jednym z gospodarstw w Gądnie.

Choć proces oficjalnie ruszył dziś przed szczecińskim Sądem Okręgowym, jak podaje portal GS24, formalnie nie udało się go rozpocząć ze względu na brak dwóch z szesnastu oskarżonych.

Sprawa po raz kolejny na wokandę ma trafić w grudniu 2017 r. 

Czytaj także:
Mordowali i podkładali bomby. Gang złapany, są zarzuty. Zabili dwie osoby w pod Moryniem
Zwłoki wykopane w lesie. Prokuratura już wie…