Wczoraj do kojca znajdującego się na terenie oczyszczalni ścieków w Mieszkowicach została przywieziona młoda suczka. Zwierzę od kilku dni błąkało się w okolicach Gimnazjum w Mieszkowicach.


Prawdopodobnie suczka została pogryziona przez inne zwierzęta, w wyniku czego straciła kawałek ogona. Niezbędna była pomoc weterynarza. Zwierzę jest bardzo spokojne i pozytywnie nastawione do ludzi ale boi się innych zwierząt. Obecnie jest pod opieką pracowników ZUK Sp. z o.o. w Mieszkowicach.

Osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu właściciela psa proszone są o kontakt z Urzędem Miejskim w Mieszkowicach pod numerem tel. 91 466 69 26.

Informujemy również, że zgodnie z Uchwałą Nr XXI/188/2017 Rady Miejskiej w Mieszkowicach z dnia 9 lutego 2017 r. o zmianie uchwały w sprawie opłaty od posiadania psów „Nie pobiera się opłaty od posiadania psów adoptowanych ze schroniska oraz adoptowanych od Gminy Mieszkowice. Dokumentem uprawniającym do skorzystania ze zwolnienia jest umowa adopcyjna ze schroniskiem lub Gminą Mieszkowice”.

Oznacza to, że osoba, która zamieszkuje na terenie gminy Mieszkowice po adopcji psa, będzie zwolniona z opłaty od posiadania takowego zwierzęcia.