To była już III runda Pucharu Polski ZZPN. Nie wszędzie mecze rozstrzygnęły się w regulaminowym czasie gry. W pojedynku Klona Krzęcin z Osadnikiem Myślibórz o awansie decydowały karne. Wielkie strzelanie urządzili sobie piłkarze Zielonych z Odrą. Wygrali ci drudzy.


Do największej niespodzianki doszło w Kołbaczu, gdzie miejscowy Zootechnik podejmował Sokoła Pyrzyce. Faworytami byli goście, którzy na co dzień grają w okręgówce i aktualnie zajmują w tabeli 8 miejsce. Tymczasem Zootechnik (drużyna z A-Klasy) postawił trudne warunki, którym wyżej notowani rywale nie potrafili sprostać. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1 i o awansie rozstrzygały rzuty karne. W tych lepiej się spsiali gospodarze pokonując Sokoła 4:3. Zootechnik awansował!
Blisko niespodzianki było też w Krzęcinie, gdzie miejscowy Klon (regionalna okręgówka) podejmował Osadnika Myślibórz (IV liga). Oba kluby dzieli różnica dwóch klas rozgrywkowych, ale na boisku nie było widać tej przewagi ze strony gości. Klon zagrał przyzwoite spotkanie, przegrał dość pechowo 2:3.
Aż 11 bramek padło w potyczce Zielonych Zielin z Odra Chojna. Tu wygrali piłkarze z Chojny 6:5 i to ich zobaczymy w kolejnej rudzie pucharu.

Wyniki naszych drużyn w III rundzie Pucharu Polski ZZPN:

Mechanik Warnice - Masovia Maszewo 1:1 (karne 3:1)
KP Przecław - Dąb Dębno 0 - 1
Sęp Brzesko - Piast Karsko 2 - 1
Zieloni Zielin - Odra Chojna 5 - 6
Zootechnik Kołbacz - Sokół Pyrzyce 1:1 (karne 4:3)
Stal Lipiany - Gavia Choszczno 3 - 5
Klon Krzęcin - Osadnik Myślibórz 2 – 3
Chemik II Police - Ogniwo Babinek 7 - 2
Kłos Pełczyce - SCRS Barlinek 0:0 (karne 2:4)