Arkadiusz Milik: Najważniejszy gol dopiero przede mną! Najważniejsze jest zwycięstwo. Fajnie, że w meczu inauguracyjnym zdobywamy trzy punkty. To pierwsze historyczne zwycięstwo Polski - powiedział po wygranym meczu z Irlandią Płn. strzelec jedynej bramki dla Polski, Arkadiusz Milik.


- Cieszę się niezmiernie! Trzy punkty są historyczne, choć wiem, że to dopiero pierwszy krok. Będziemy teraz dalej walczyć. Musimy punktować - mówił na gorąco po meczu bohater całej Polski. - Bramka mnie bardzo cieszy. Krzysiu Mączyński dobrze rozegrał akcję, podał do Kuby Błaszczykowskiego, a ten zrobił majstersztyk – wypatrzył mnie w tym gąszczu zawodników. Mnie pozostało tylko trafić - oceniał na gorąco sytuację bramkową Arkadiusz Milik.
 
- Tworzyliśmy sobie dużo sytuacji. Irlandczycy praktycznie w ogóle nam nie zagrozili. W końcówce może i posiadali dłużej piłkę, ale nic z tego nie wynikało. Zasługa w tym naszej całej defensywy. Brawa dla Kamila Glika i Michała Pazdana. Dzięki nim przeciwnicy mieli niewiele do powiedzenia - dodał napastnik reprezentacji Polski.
 
- Mam nadzieję, że najważniejszy gol dopiero przede mną. Jestem młody. Może nawet na tych mistrzostwach trafię ważniejszą bramkę - zastanawiał się Arkadiusz Milik.

 fot. damian kosciesza / gol24.pl
 (ap photo/ariel schalit)
 (ap photo/thanassis stavrakis)
 (ap photo/claude paris)
(ap photo/claude paris)
 fot. damian kosciesza / gol24.pl
 fot. damian kosciesza / gol24.pl
 (ap photo/claude paris)