Ciężarówka przewróciła się na bok po tym, jak w pojeździe pękła opona. To kolejne w ostatnich tygodniach niebezpieczne zdarzenie drogowe z udziałem samochodu ciężarowego. Policja zapowiada, że będzie częściej sprawdzała stan techniczny ciężarówek.

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj na drodze krajowej 26 w okolicach Grabowa (gm. Chojna). Samochód ciężarowy marki DAF wypadł z drogi i z impetem przewrócił się na poboczu drogi. Kierowca został przetransportowany do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.Jak nas informuje Bogumił Prostak, rzecznik prasowy gryfińskiej policji, powodem wypadku była pęknięta opona.

To już kolejne tego rodzaju zdarzenie w ostatnich tygodniach. Z powodu pękających opon doszło do kilku kolizji i jednego śmiertelnego wypadku.

- To prawda, mamy dużo takich zdarzeń w ostatnim czasie – mówi Bogumił Prostak. – Policjanci zatrzymując takie pojazdy do kontroli zawsze sprawdzają stan ogumienia – dodaje.

Ale do zdarzeń wciąż dochodzi. Policja zapowiada, że będzie baczniej przyglądała się ciężarówkom jeżdżącym po naszych drogach i egzekwowała należyty stan opon.