Znieważenie czy naruszenie nietykalności cielesnej, to coraz częstsze przestępstwa z jakimi podczas służby mają do czynienia policjanci. O tym, że nie jest to bezkarne przekonało się dwóch mieszkańców powiatu gryfińskiego.


Mieszkaniec gm. Chojna, przebywający w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych KPP w Gryfinie znieważył pełniącego służbę w pomieszczeniu funkcjonariusza policji słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, a także wypowiadał pod jego adresem groźby karalne, w celu zmuszenia policjanta do określonego zachowania. Zdarzenie miało miejsce 27 sierpnia br. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie.

W dniu 31 sierpnia 2017 roku o godz. 0.05 w Nowym Czarnowie, patrol OPI KPP w Gryfinie zatrzymał 33-letniego mężczyznę, który podczas interwencji znieważył interweniujących policjantów słowami powszechnie uważanymi za obelżywe. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie.

Zgodnie z przepisami prawa, kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.