Od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności grozi Norbertowi M. Mężczyzna przez dwa lata w zaciszu domu znęcał się nad partnerką i dójką małoletnich dzieci. 


Gehenna kobiety i dwójki dzieci zamieszkujących na terenie gminy Pyrzyce zakończyła się w czerwcu br. Od lutego 2016 r. Norbert M. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną.

- Postępowanie w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach - informuje rzecznik prosowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. - Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzany zamieszkujący wspólnie z rodziną, znęcał się fizycznie i psychicznie zarówno nad partnerką jak i dwójką małoletnich dzieci. Z zeznań pokrzywdzonej kobiety, jak również z innych zgromadzonych dowodów wynika, że podejrzany wielokrotnie wyzywał zarówno ją, jak i dzieci wulgarnymi słowami, a także zakłócał nocny odpoczynek. Ponadto mężczyzna stosował wobec swojej partnerki przemoc fizyczną, uderzając ją pięścią i otwartą dłonią w twarz, popychał i szarpał - wyjaśnia rzecznik.

Na początku lipca br. sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Norbertowi M. za zarzucany mu czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.