Ruszyła kolejna odsłona akcji #WezNieHejtuj przeciwdziałającej agresji słownej w internecie przygotowanej przez Netię we współpracy z Grupa Onet RASP oraz Media Impact Polska. Na kanale Youtube Netii dostępny już jest film, w którym osoby z pierwszych stron gazet opowiadają przed kamerą o trudnych sytuacjach, w których musiały zmierzyć się z hejtem. Czym różni się hejt od krytyki, jak sobie z nim radzić i jak działa na samych hejterów – opowiadają o tym ambasadorzy kampanii: Paulina Młynarska, Bilguun Ariunbaatar, Dominika Gwit, Ekskluzywny Menel oraz Magic of Y.

Chociaż hejt przybiera wiele form, zawsze jest tak samo toksyczny. Dotyka nie tylko osób publicznych –  coraz częściej jego ofiarą padają także osoby młode, bardzo podatne na agresywne komentarze.  W krótkim materiale filmowym ambasadorzy akcji #WezNieHejtuj dzielą się swoimi opiniami na temat hejtu, hejterów oraz przepraszają tych, których kiedykolwiek zdarzyło im się obrazić.  

Materiał można obejrzeć na kanale YouTube Netii:

We współpracy z Grupą Onet przy ul. Hożej powstała także przestrzeń, gdzie na odpowiedniej ściance będą mogli podpisać się wszyscy, którzy zgadzają się z przeslaniem akcji. Pierwsze podpisy złożyli tam już ambasadorzy akcji.

Akcję #WezNieHejtuj można śledzić profilu Netii na portalu Facebook oraz pod hasztagiem #WezNieHejtuj.