Przechodziła przez ulicę mimo braku pasów. Czy kierowca nie widział kobiety? Może uznał, że zdąży ją wyminąć? Doszło do koszmarnego w skutkach wypadku, mimo akcji reanimacyjnej, kobiety nie udało się uratować.

Do wypadku doszło wczoraj, w godzinach wieczornych na ulicy Słowiańskiej w Chojnie. Trzydziestoletni mieszkaniec Chojny potrącił 79-letnią kobietę (również mieszkankę Chojny), jego Skoda przez kilka metrów ciągnęła pieszą po jezdni. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, mimo szybkiej akcji reanimacyjnej, poszkodowanej nie udało się uratować.

Wiemy, że kobieta nie przechodziła po przejściu dla pieszych, z kolei kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policja nie przesłuchała jeszcze kierowcy, a jedynie przeprowadziła pierwsze czynności.

- Na pewno będzie powołany biegły w zakresu ruchu drogowego, będziemy starali się ustalić, czy doszło do wtargnięcia na jezdnię przez pieszą, czy może to kierowca złamał przepisy ruchu drogowego – mówi Bogumił Prostak z gryfińskiej komendy policji.

Rafał Remont