W czwartek, 24 sierpnia, zmarł ksiądz Piotr. Jego śmierć została przyjęta z ogromnym smutkiem, był cenioną i lubianą osobą. Główne uroczystości pogrzebowe zaplanowano na środę, odbędą się one w Choszcznie.

 

Ksiądz Piotr Gronostaj jest doskonale znany parafianom z Cedyni, tu właśnie kapłan pełnił posługę w latach 2011-2012 jako wikariusz. Po przeniesieniu z Cedyni trafił do parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Szczecinie.

Śmierć kapłana została przyjęta z ogromnym smutkiem, jak mówią mieszkańcy Cedyni, którzy mieli okazję dobrze go poznać, ksiądz Piotr był osobą niezwykle skromną i uczynną.

Ks. Piotr Gronostaj urodził się 8 października 1966 r. w Choszcznie, święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1995 r. w Szczecinie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się już jutro, o godzinie 18:00 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Szczecinie odbędzie się Msza Święta żałobna. Z kolei w środę, 31 sierpnia w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Choszcznie nastąpi wystawienie trumny z ciałem Zmarłego, modlitwa różańcowa i koronka do Bożego Miłosierdzia (14:30). O godzinie 15:00 rozpocznie się Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi,  po Mszy Świętej kondukt żałobny i złożenie ciała zmarłego Kapłana na cmentarzu komunalnym w Choszcznie.