Wędkarze z koła PZW Odra Chojna rozpoczęli zmagania spławikowe o miano najlepszego spławikowego zawodnika w 2018 roku. Pierwsza tura zawodów odbyła się w niedzielę 15 kwietnia, a miejscem zmagań był zbiornik Sicina w Pyrzycach.


Poza wędkarzami z Chojny tego dnia swoje zawody rozgrywali również wędkarze z koła "Wędkarz", tym samy wzorem lat poprzednich wędkarze z Chojny wspólnie przystąpili do rywalizacji o puchar Sklepu Dendrobena w Pyrzycach. W zawodach udział wzięło około 30 zawodników. Wyniki jak na tę porę roku nie robiły wrażenia.

Klub wędkarski POMOT Chojna reprezentowało pięciu zawodników. Najwyżej sklasyfikowany został Kamil Skiba 2680 g, który ukończył zmagania na 3 miejscu. Następny z wynikiem 2570 g. był Paweł Bucyk, a Mariusz Strzelczyk uzyskał 5 lokatę z wagą ryb 2540 g. Tomasz Bielecki uzyskał wagę 2230 g, natomiast Marek Wysokiński ukończył zmagania z wagą 1910 g. 

Już w najbliższą niedzielę 22 kwietnia w Szczecinie na Wyspie Puckiej, Chojna i zarazem koło wędkarskie nr 84 ODRA będzie reprezentowane przez dwie drużyny WKS POMOT Chojna w składzie: Paweł Bucyk, Mariusz Strzelczyk, Marek Wysokiński oraz WKS ODRA Chojna, którą reprezentować będą: Kamil Skiba, Tomasz Bielecki i Marcin Przybyła.

Warto przypomnieć, że w tym roku mamy dwóch przedstawicieli w spławikowej Kadrze Okręgu Szczecin (M. Strzelczyk, M. Wysokiński), a kolejnych dwóch zawodników (P. Bucyk, T. Bielecki) uzyskało automatyczny start w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu planowanych na początku czerwca br. w Pyrzycach.