Jest takie uczucie, które zmienia człowieka i daje mu niesamowitą siłę. Pozwala stawić czoła problemom tego świata i z każdej sytuacji wyjść silniejszym. To miłość. W dniu  27.11.2017 r. w Hotelu Klasztor Cedynia odbyła się ceremonia Złotych Godów. W tym roku jubileusz zawarcia związku małżeńskiego z gminy Cedynia obchodzili Państwo: Nieścioruk, Wajsprych, Fyk oraz Świeca.


 „Złote Gody to wyjątkowa okazja do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i wzbudzenia refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. To symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.”  Te słowa ku jubilatom skierowała burmistrz Cedyni Gabrieli Kotowicz, która ze wzruszeniem składała solenizantom życzenia za długoletnie pożycie małżeńskie.

W tym roku jubileusz Złotych Godów obchodzili:

1. Stanisława i Lucjan Nieścioruk
2. Alicja i Eugeniusz Wajsprych
3. Irena i Henryk Fyk
4.Wanda i Stanisław Świeca

Na uroczystość przybyli również najbliżsi członkowie rodzin, którzy towarzyszyli solenizantom w tak ważnym dla nich dniu.

Na wstępie prowadzący ceremonię – kierownik Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Robert Górski przywitał gości oraz poprosił o duchowe wsparcie księdza dziekana kanonika Michała Kostrzewę, który przekazał dobre słowo i błogosławieństwo wszystkim zgromadzonym. Życzenia w imieniu Urzędu Stanu Cywilnego złożył jubilatom Zbigniew Kwaśniewski.

Burmistrz Cedyni była prawdziwie uradowana, że mogła w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczyć jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Po przemowie burmistrz wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Nowakiem oraz Zbigniewem Kwaśniewskim wręczyli parom pamiątkowe dyplomy oraz udekorowali medalami honorowymi.

Wzruszeni solenizanci w towarzystwie swoich rodzin zrobili pamiątkowe fotografie.