224 krzaki oraz prawie 42 kg suszu konopi indyjskich znaleźli i zabezpieczyli w trakcie przeszukania pomieszczenia gospodarczego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. W sprawie zatrzymany został 31-letni mieszkaniec powiatu choszczeńskiego.


Efektem pracy operacyjnej kryminalnych było zatrzymanie 31-latka, który jak ustalili śledczy, na terenie Choszczna ma uprawiać konopie indyjskie. Działania policjantów potwierdziły te przypuszczenia. W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę, kryminalni znaleźli i zabezpieczyli 224 krzaki, prawie 42 kg suszu konopi indyjskich oraz profesjonalne namioty z lampami, wentylatorami i instalacją nawadniającą.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających i uprawy konopi. Następnie prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 31-latka, do którego sąd przychylił się w całości.