Policjanci z Grupy Samochodowej KWP w Szczecinie wspólnie z policjantami z Pyrzyc zlikwidowali dziuplę samochodową. Odzyskano 5 samochodów różnych marek i zabezpieczono części, a także akcesoria pochodzące z wielu aut. Wartość odzyskanych pojazdów szacuje się na nie mniej niż 200 tyś. złotych.


Idąc po nitce do kłębka.

Działania poprzedzone były kilkutygodniową pracą operacyjną policyjnej grupy samochodnej. Na terenie gminy Lipiany w jednym z mieszkań funkcjonariusze ujawnili kradzione części samochodowe. Idąc po nitce do kłębka kryminalni dotarli do miejscowości na terenie powiatu myśliborskiego. Policjanci przeprowadzili przeszukania u 32- letniego właściciela warsztatu samochodowego. Tam na terenie posesji  ujawnili dziuplę samochodową.
W różnego rodzaju pomieszczeniach gospodarczych znajdowało się pięć samochodów marek Audi A4 i A5 oraz VW utraconych na terenie Niemiec. Ponadto ujawnili szereg części od co najmniej kilkudziesięciu aut. Część samochodowych elementów posiadała cechy identyfikacyjne, a część została ich już umyślnie pozbawiona.


Sprawa jest rozwojowa.

Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa oraz przerabiania i podrabiania znaków identyfikacyjnych, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Do czasu rozprawy prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakaz opuszczania kraju. Sprawa jest rozwojowa.