Już w najbliższą sobotę 9 lipca 2016 r. po raz kolejny przy świetlicy wiejskiej w Bielinku spotkają się śpiewający przyjaciele zespołu Kalimera. Biesiada śpiewacza rozpocznie się o godzinie 16:00 i potrwa do późnych godzin wieczornych.Biesiada i przegląd piosenek 

Spotkanie Śpiewających Przyjaciół tak brzmi oficjalna nazwa imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Do Bielinka zjadą zespoły wokalne z całego województwa zachodniopomorskiego. Będzie to tradycyjnie biesiada z przeglądem najnowszych piosenek poszczególnych zespołów. W tym roku organizator spotkań – Zespół Śpiewaczy Kalimera obchodzi dziesięciolecie swojej pracy twórczej. 

W spotkaniu wezmą udział zespoły – Platerówki z Boleszkowic, Dobrawa z Mieszkowic, Emeranto z Chojny,  Macierzanka z Pacholęt, Gardnianki z Gardna, Marzenie z Polic. Będą również nowe zespoły – Kalina z Kobylanki, Jantar Happy Singers ze Szczecina oraz „Słowik Bielinka" – solistka Ania Krajewska Pedzik.

Założeniem spotkania jest prezentacja umiejętności poszczególnych zespołów, co ma zaowocować dalszymi zaproszeniami na imprezy organizowane przez uczestników biesiady.  W tym roku dodatkowym elementem imprezy będzie wspólne śpiewanie, no i oczywiście zabawa wraz z poczęstunkiem.

Impreza odbywa się dzięki pomocy wielu mecenasów i partnerów – m.in. Starostwa Powiatowego w Gryfinie, które ufundowało statuetki pamiątkowe, Urzędu Gminy Cedynia, Tomasza Siergieja i Krzysztofa Góreckiego, Sklepu „Bagietka" z Kostrzyna Żanety i Jana Noworolnik, Marty i Marka Przybyłów, oraz Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za udzielone wsparcie i pomoc finansową, niezbędną dla realizacji tego sympatycznego przedsięwzięcia.