Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, ogłosiła wczoraj nową krajową trasę ze Szczecina do Krakowa na lato 2019.


Jednocześnie przewoźnik rezygnuje z lotów do Warszawy. Do stolicy ze Szczecina będziemy mogli latać nadal liniami LOT.


Połączenie zostanie uruchomione w kwietniu i będzie realizowane 3 razy w tygodniu. To czwarte połączenie Ryanaira ze Szczecina obok Dublina, Liverpoolu oraz Londynu Stansted. Bilety na wszystkie trasy dostępne są na www.ryanair.com.

Polscy pasażerowie mają do wyboru 4 trasy ze Szczecina na lato 2019, wszystkie w najniższych cenach. Mogą także  korzystać z ostatnich udogodnień w ramach programu “Always Getting Better” jak:

obniżona opłata za przewóz bagażu rejestrowanego – 120zł x 20kg
– 38 zł x 10kg
Ryanair Rooms i 10% zwrotu w punktach na loty
‘Try Somewhere New’ – nowy portal o podróżach na Ryanair.com


Olga Pawlonka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ryanaira w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach powiedziała:

“Cieszymy się bardzo z wprowadzenia nowej trasy ze Szczecina do Krakowa. Połączenie zostanie uruchomione w kwietniu i zastąpi inną trasę krajową ze Szczecina do Warszawy.

To czwarta trasa Ryanaira ze Szczecina obok Dublina, Liverpoolu i Londynu Stansted.
Z okazji ogłoszenia nowej trasy wprowadzamy do sprzedaży bilety na loty ze Szczecina w cenie 17,63 zł. Bilety na loty w promocyjnych cenach na podróż w styczniu 2019r. dostępne są na Ryanair.com. Aby zdążyć z rezerwacją najlepiej wejść na stronę www.ryanair.com już teraz.”


Z Krakowa samoloty będą startować o godz. 11. Lądowanie w Szczecinie zaplanowano na godz. 12.15. Lot potrwa około godziny i 15 minut. Rejs powrotny wystartuje o godz. 12.40, by w Krakowie wylądować o godz. 13.55.A może pociągiem albo autobusem?


Ze Szczecina do Krakowa będzie to jedyne połączenie  lotnicze. Podróż bezpośrednim pociągiem między Szczecinem i Krakowem trwa od około 8 godzin i 40 minut do ponad 12 godzin. Autokar FlixBusa potrzebuje 8 godz. 50 minut.


Jak wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, największym przewoźnikiem w Polsce w okresie kwiecień-czerwiec był Ryanair. W drugim kwartale tego roku irlandzki przewoźnik obsłużył w krajowych portach lotniczych ponad 3 miliony pasażerów.

Na drugim miejscu znalazł się LOT. Narodowy przewoźnik obsłużył 2,67 mln pasażerów. Trzecie miejsce przypadło Wizz Air z 2,29 mln pasażerów.