Siedmiu młodym i zdolnym osobom z gminy Stare Czarnowo przyznano w 2018 roku stypendia wójta. Granty mają pomóc im w dalszej realizacji pasji i rozwoju talentu. Wyróżnienia wójt Marzena Grzywińska wręczyła podczas zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół w Kołbaczu, 22 czerwca 2018 roku.


- Cieszę się, że w naszej gminie mamy tak zdolną i utalentowaną młodzież. Mam nadzieję, że wręczone stypendia będą dla młodzieży motywacją do dalszej pracy i bodźcem do osobistego rozwoju. Duża w tym rola rodziców i pedagogów - podkreśliła wójt Marzena Grzywińska.

Przyznane przez Gminę Stare Czarnowo stypendia są formą pomocy dla szczególnie uzdolnionej młodzieży szkolnej, która odnosi sukcesy w różnych dziedzinach wiedzy, sztuki lub sportu. O granty mogli ubiegać się laureaci olimpiad przedmiotowych, konkursów, festiwali artystycznych, zawodów sportowych, którzy chcą rozwijać umiejętności i podnosić swoje kwalifikacje, a równocześnie charakteryzują się nienaganną postawą w swoim środowisku.

Wnioski o stypendia składać można w Urzędzie Gminy Stare Czarnowo do 20 września 2018 r.

Oto stypendyści Gminy Stare Czarnowo w 2018 roku:
1. Weronika Barczyńska - stypendium naukowe trzeciego stopnia.
Uczennica Zespołu Szkół w Kołbaczu. Finalistka konkursu języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie uzyskała 38 punktów. Średnia ocen uczennicy wynosi 4,80.
2. Michał Bątkowski - stypendium naukowe trzeciego stopnia.
Uczeń Zespołu Szkół w Kołbaczu. Finalista konkursu języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie uzyskał 35 punktów. Średnia ocen ucznia wynosi 5,18.
3. Weronika Bichta - stypendium artystyczne pierwszego stopnia.
Uczennica Zespołu Szkół w Kołbaczu. Wicemistrzyni Polski w Mistrzostwach Polski Formacji Disco Dance 2018 oraz mistrzyni Polski na Ogólnopolskim Turnieju Formacji Disco Show 2018. W roku szkolnym 2017/2018 powołana do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy i Świata.
4. Alicja Błaszczak - stypendium naukowe pierwszego stopnia.
Uczennica Zespołu Szkół w Kołbaczu. Laureatka konkursu języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie uzyskała 43 punkty. Średnia ocen uczennicy wynosi 5,29.
5. Patryk Gawora - stypendium naukowe trzeciego stopnia.
Uczeń Zespołu Szkół w Kołbaczu. Finalista konkursu historycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie uzyskał 33 punkty. Średnia ocen ucznia wynosi 5,00.
6. Aniela Barbara Kotowska - stypendium artystyczne pierwszego stopnia.
Uczennica Zespołu Szkół w Kołbaczu. Wicemistrzyni Polski w Mistrzostwach Polski Formacji Disco Dance 2018 oraz mistrzyni Polski na Ogólnopolskim Turnieju Formacji Disco Show 2018. W roku szkolnym 2017/2018 powołana do kadry Polski na Mistrzostwa Europy i Świata.
7. Katarzyna Sufin - stypendium artystyczne pierwszego stopnia.
Uczennica Zespołu Szkół w Kołbaczu. Zajęła I miejsce w etapie okręgowym ogólnopolskiego konkursu „Orzeł Biały - nasza duma” oraz II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Orzeł Biały - nasza duma”.