Jeleń wybiegł na drogę. Mężczyzna próbujący ominąć zwierzynę zjechał na pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca wraz z pasażerem zostali przewiezieni do szpitala.


Do zdarzenia doszło około godziny 03:00 na drodze krajowej nr 10 między Żółwinem a Słutowem. Kierujący samochodem osobowym marki Skoda Octavia, na prostym odcinku drogi zderzył się z przebiegającym przez drogę jeleniem, w wyniku czego zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn, którzy zostali przewiezieni do szpitala.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Do kolizji z udziałem zwierząt leśnych bardzo często dochodzi jesienią po zmroku lub o zmierzchu na drogach wiodących przez lasy lub w pobliżu łąk. Jednak to nie jest reguła! Dzikie zwierzę możemy spotkać nawet w mieście, gdzie nie ma takiego oznakowania. Jeśli widzimy zwierzę znajdujące się w pobliżu drogi należy od razu zwolnić. Nigdy nie wiemy, czy nie spróbuje ono w ostatniej chwili wbiec na drogę.