W pierwszych dniach maja tradycyjnie w Gryfinie odbędzie się wielkie święto muzyki, kultury i sportu. Przed nami już 24 odsłona DNI GRYFINA. 

Gorąco zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu, na które zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino.

Już od kilku lat z powodzeniem DNI GRYFINA odbywają się na gryfińskim Nabrzeżu Miejskim. Staje tutaj wielka plenerowa scena, na której występują artyści reprezentujący różne gatunki sztuki, lokalni muzycy oraz gwiazdy polskich scen.

W tym roku atrakcje muzyczne odbywać się będą 1 i 2 maja 2019. Trzeci dzień wielkiej gryfińskiej majówki będzie wielkim świętem sportu, a jego głównym wydarzeniem: 5. GRYFIŃSKI TRANSGRANICZNY FESTIWAL BIEGOWY. 

1 maja (środa)

Tegoroczne Dni Gryfina zainaugurują występy amatorów. Od godziny 16 w amatorskim bloku artystycznym zaprezentują się wokaliści ze Studia Piosenki Gryfińskiego Domu Kultury Piotra Ostrowskiego, podopieczni pracowni muzycznej Gryfińskiego Domu Kultury Jolanty Romanowskiej a także Studio Taneczno-Artystyczne Hipnosic. Na godzinę 17 zaplanowano oficjalne otwarcie imprezy, a zaraz potem koncert pochodzącego ze Szczecina wokalisty Michała Grobelnego. O godzinie 18 na scenie DNI GRYFINA wystąpi wielka dama polskiej piosenki Halina Frąckowiak. Gwiazda zaprezentuje swoje największe przeboje, doskonale znane starszej i tej nieco młodszej publiczności. Kolejną atrakcją dla gości DNI GRYFINA będzie występ popularnego zespół 4Dreamers. Główną gwiazdą pierwszego dnia majówki, będzie Kamil Bednarek, który z pewnością rozbuja Gryfino w rytmie reggae. Koncert zaplanowany jest na godzinę 21.

2 maja (czwartek)

Od godziny 16 zapraszamy na występy kapel ludowych Borzymianka i Gardnianki. Około godziny 18 wystąpi legendarny zespół Rezerwat. Później publiczność DNI GRYFINA będzie miała także niezwykłą okazję obejrzeć koncert jednego z czołowych zespołów z Litwy - COLOURS OF BUBBLES Około godziny 21 na scenie majówki wystąpi doskonale znana i uwielbiana grupa ENEJ. Koncerty poprowadzi pochodzący z Gryfina dziennikarz i prezenter Bartek Cebeńko.

UWAGA. 1 i 2 maja po ostatnich koncertach jeździć będą specjalne pociągi z Gryfina do Szczecina ( godz.23.50).

3 maja (piątek) 

Tego dnia z gryfińskiego nabrzeża o godzinie 12 wystartuje 5. GRYFIŃSKI TRANSGRANICZNY FESTIWAL BIEGOWY. Sportowcy będą rywalizować na dystansach 10 km oraz 21,097 km (półmaraton).

Organizatorzy DNI GRYFINA 2019 : Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, Gryfiński Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji