Na boisku grają w przeciwnych drużynach, natomiast w życiu stają się jednym teamem i wspólnie oraz przy silnym wsparciu kibiców podejmują walkę o życie ligowego kolegi Kamila Twarzyńskiego.


Kamil to 35-letni wysportowany, wieloletni bramkarz i trener z sukcesami IV-ligowej drużyny piłkarskiej Intermarche-Rega Trzebiatów. W kwietniu na podstawie badania histopatologicznego rozpoznano u niego chłoniaka. Z racji na szybki rozwój choroby potrzebne jest pilne leczenie. Szczecińskie placówki onkologiczne nie spotkały się z tak zaawansowanym stadium tej choroby, dlatego lekarze wysyłają Kamila na bardzo silną chemioterapię, która dostępna jest w Warszawie.

Kamil ma ogromną siłę do walki i jest pełen optymizmu, którego jak twierdzą jego przyjaciele nigdy mu nie brakowało. Na pomoc ligowemu koledze ruszyli także piłkarze Morzycka Moryń.

- Wielokrotnie w ostatnich latach spotykamy się z zespołem Regi Trzebiatów podczas ligowych starć, jednak dziś nasz futbolowy rywal Kamil Twarzyński potrzebuje pomocy - mówi trener drużyny z Morynia Piotr Janicki.

Podczas dwóch najbliższych spotkań ligowych, które drużyna Morzycka Moryń rozegra na własnym boisku 25 kwietnia z Osadnikiem Myślibórz, a 28 kwietnia z Gryfem Polanów, zbierane będą środki, które w całości przeznaczone zostaną na leczenie Kamila Twarzyńskiego.

- Każdy sposób, aby pomóc Kamilowi w walce z chorobą jest dobry i mamy nadzieję, że przy silnym wsparciu naszych kibiców zbiórka podczas meczów okaże się sukcesem - podkreśla Piotr Janicki.