Internauci o mieszkańcu naszego regionu mówią bez ogródek: to oszust. Czy mają rację? Wszystkie podejrzenia kierują na mieszkańca niewielkiej miejscowości w powiecie gryfińskim. Według naszych informacji, był już wcześniej karany.


„Moja żona urodziła synka chorego na raka. Po porodzie żona zmarła, ja wychowuję sam synka, ale jest mi ciężko finansowo. Więc kochani zwracam się do Was o pomoc (numer konta bakowego), z góry dziękuję jeżeli jakieś pytania zapraszam na priv”, do tego komunikatu dołączone jest łamiące serce zdjęcie dziecka leżącego w szpitalnym łóżku.

Ogłoszenie to w sieci umieścił mieszkaniec jednej ze wsi w powiecie gryfińskim. Internauci jednak twierdzą, że to ogłoszenie jest próbą wyłudzenia pieniędzy. Jak mówi jedna z naszych czytelniczek, w sieci szybko prześwietlono Adama, który jest autorem dramatycznego posta. Okazuje się, że ta sama osoba w internecie zamieszcza wiele innych ogłoszeń. W komentarzach natomiast można wyczytać, że nie zawsze współpraca z internautą Adamem układa się pomyślnie:
- Zamówiłem u niego plac zabaw na raty, bo poszedł mi na rękę. Wpłaciłem 150 zł zaliczki a on twierdzi, że nic nie dostał. Dziś nie odpisuje na moje wiadomości – pisze w sieci jeden z internautów.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, w ubiegłym roku ten sam Adam sprzedał w sieci samochód. Sęk w tym, że ten samochód… nie należał do niego. Otrzymał za pojazd zapłatę ale pojazdu nie było. Sprawa trafiła do sądu i zakończyła się wyrokiem.

- Zobaczył, że to łatwa kasa i znowu zaczyna w necie robić dziwne rzeczy – mówi nasza czytelniczka.

Ze wstępnych informacji wynika, że poszkodowani zgłaszają się na policję. Jedno z takich zawiadomień miało wpłynąć w Jeleniej Górze, tej informacji nie udało się nam jednak potwierdzić.

Po naszej interwencji sprawą zainteresowali się gryfińscy policjanci. Na razie nie zdradzają, w jakim zakresie zajmują się tematem ogłoszeń umieszczanych przez mieszkańca naszego regionu.

Jeśli ktokolwiek wpłacił środki na utrzymanie chorego dziecka, to Adam (nie mający dziecka) może odpowiedzieć za oszustwo.