Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali 33 – letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz jego 30 – letnią znajomą, która była poszukiwana celem odbycia kary więzienia. Skuteczna praca operacyjna kryminalnych pozwoliła ustalić sprawcę i zabezpieczyć blisko 70 gramów narkotyków.

Wśród szerokiego spektrum zadań jakie realizuje codziennie Policja jest zwalczanie przestępczości narkotykowej oraz poszukiwanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Wcześniej zebrane informacje i intensywne działania kryminalnych pozwoliły na ustalenie adresu mężczyzny, który miał posiadać narkotyki.

Do zatrzymania doszło na parkingu pod blokiem. Mężczyzna siedział w samochodzie w towarzystwie innej osoby i został zaskoczony obecnością policjantów. Aby uniknąć zatrzymania oboje zaryglowali od środka drzwi pojazdu. Dalej wypadki potoczyły się już błyskawicznie. Policjanci wyciągnęli mężczyznę, który w trakcie zatrzymania próbował jeszcze pozbyć się dowodów winy odrzucając opakowanie po papierosach w którym były narkotyki. W czasie kontroli mężczyzny kryminalni ujawnili jeszcze przy nim saszetkę w której znajdowały się woreczki z zawartością białego proszku, suszu roślinnego a także tabletki koloru niebieskiego.

Następnie policjanci idąc wykonać czynności przeszukania w miejscu pobytu 33 – latka zatrzymali jego 30 – letnią znajomą, która właśnie wychodziła z bloku. Kobieta przyznała, że mężczyzna w ostatnim czasie przebywał w jej mieszkaniu. Na miejscu w pokoju zajmowanym przez mężczyznę policjanci ujawnili jeszcze słoik w którym znajdował się biały proszek oraz dwie wagi elektroniczne służące do porcjowania środków odurzających.

Zatrzymanych przewieziono do jednostki Policji i osadzono w areszcie. W trakcie czynności procesowych okazało się, że zabezpieczone substancje to amfetamina, marihuana oraz tabletki ekstazy o łącznej wadze blisko 70 gramów.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Z uwagi na to, że nie pierwszy raz dopuścił się on tego typu przestępstwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy i ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd. Jednak nim się to stanie decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zatrzymana poszukiwana 30 – latka trafiła również do zakładu karnego celem odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności.