Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze ujawnili amfetaminę, marihuanę oraz tabletki ekstazy.

Działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pozwoliły na zatrzymanie osoby podejrzanej o posiadanie narkotyków. Do zatrzymania 32 – latka doszło w miniony weekend na terenie Pyrzyc.

Mężczyzna już wcześniej miał przedstawiane zarzuty za posiadanie środków odurzających i jest dobrze znany miejscowym policjantom. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 32 – latek przyznał się do posiadania substancji zabronionych. Kryminalni zabezpieczyli narkotyki w postaci blisko 1,5 grama amfetaminy, ponad 5 gramów marihuany, tabletki ekstaxy oraz niemalże 4 tysiące złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania amfetaminy oraz marihuany, tj. o czyn z art. 62 ust 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przyznał się w całości do zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia.

Za posiadanie środków odurzających mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.