Policjanci z Pyrzyc zatrzymali mężczyznę podejrzanego m.in. o kradzież z włamaniem do pomieszczeń magazynowych marketu na terenie powiatu pyrzyckiego. Sprawca ukradł 11 zgrzewek napoju i kilka butelek oleju. Skradzione mienie odzyskano w całości. Sprawca za swój czyn odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali 22 – letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do magazynu sklepowego na terenie gminy Pyrzyce. Do zdarzenia doszło na początku lutego. Sprawca zerwał kłódki do pomieszczenia mieszczącego się przy sklepie, a następnie zabrał z niego 56 butelek napoju oraz trzy 5 litrowe butelki oleju roślinnego. W wyniku prowadzonych czynności kryminalni wspólnie z mundurowymi wydziału prewencji ujawnili na terenie posesji oraz w miejscu zamieszkania sprawcyskradzione przedmioty. Ponadto kryminalni prowadząc czynności do innej sprawy ustalili, że 22 – latek jest odpowiedzialny za dokonanie innej kradzieży z włamaniem tym razem do samochodu oraz innych przestępstw przeciwko mieniu.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa 22 – latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszych losach teraz zdecyduje sąd.