Pyrzyccy kryminalni zatrzymali złodzieja, który w sklepach na terenie Pyrzyc ukradł papierosy o wartości ponad 1200 złotych. Zgodnie z kodeksem karnym 18 – latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

Na przestrzeni miesiąca czasu pyrzycka Policja przyjęła kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży papierosów w sklepach na terenie Pyrzyc. Kradzieży dokonywać miał młody mężczyzna, który wchodził do sklepu i prosił o większą ilość papierosów, po czym w momencie otrzymania towaru mówił - dziękuje i spokojnie wychodził nie uiszczając rachunku. Mężczyzna po opuszczeniu sklepu w szybkim tempie znikał z towarem.

Pyrzyccy Kryminalni pracując intensywnie nad sprawą doprowadzili do zatrzymania 18 – letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, następnie przyznał się do przedstawionych zarzutów kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym 18 – latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator po zapoznaniu się ze zgromadzonym przez funkcjonariuszy materiałem dowodowym zastosował wobec mężczyzny dozór Policji.