Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy. Mężczyźni próbowali ukraść elementy metalowe warte ponad 6 tysięcy złotych. Grozi im kara do 10 lat więzienia, jednak nim zapadnie wyrok najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło nieopodal Pyrzyc. Dyżurny pyrzyckiej jednostki został zaalarmowany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy podczas patrolu usłyszeli hałasy dochodzące z budynku nieużytkowanej gorzelni.  Na miejsce niezwłocznie pojechali pyrzyccy policjanci.

Na miejscu okazało się, że jedno z okien do piwnicy budynku zostało wyrwane. Policjanci i strażnicy wspólnie zabezpieczyli teren aby uniemożliwić ucieczkę potencjalnym sprawcom przestępstwa. W chwilę później jeden z policjantów przez okienko piwniczne zauważył mężczyznę, z nożycami do cięcia metalu w dłoniach. Policjanci polecili mu wyjść na co zareagował...ucieczką.  Od tej chwili wydarzenia nabrały tempa. Mężczyzna i - jak się okazało - kolejny ze sprawców zaczęli uciekać na wyższe kondygnacje budynku. Policjanci wraz z jednym z funkcjonariuszy Straży Miejskiej weszli do budynku w celu zatrzymania mężczyzn i przeszukując pomieszczenia natrafili najpierw na przygotowane przez złodziei do kradzieży metalowe elementy wyposażenia budynku. Pomimo wielokrotnych wezwań do zaprzestania ucieczki zdeterminowani sprawcy - nie zważając na fatalny stan techniczny budynku - usiłowali zbiec. Gdy dostali się na dach okazało się, że droga ucieczki jest już zamknięta. Jeden ze sprawców stawiając opór usiłował użyć siły wobec funkcjonariusza Straży Miejskiej.  W chwilę później z pomocą policjantów został obezwładniony. Pod drugim ze sprawców zarwał się dach. Gdy niespodziewanie znalazł się piętro niżej wpadł wprost w ręce policjantów.

Po zatrzymaniu podczas czynności przy jednym z mężczyzn policjanci znaleźli woreczek z białym proszkiem. Gdy substancję zbadano okazało się, że jest to ponad półtora grama amfetaminy. Ponadto w trakcie dalszych czynności w miejscach zamieszkania obu czterdziestolatków (zatrzymani mają 42 i 44 lata)  ujawniono łącznie ponad 60 gramów amfetaminy.

Oba mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyznom przedstawiono zarzut m.in. usiłowania kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Pyrzycach mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu, a za popełnione czyny, grozi im kara do 10 lat więzienia.