Policjanci z pyrzyckiej drogówki niezmiennie hamują zapędy zbyt szybko jadących kierowców. Wczoraj kolejny lekkomyślny kierujący pożegnał się ze swoim prawem jazdy na okres trzech miesięcy.

W świetle analiz bezpieczeństwa ruchu drogowego to nadmierna prędkość jest czynnikiem powodującym największą liczbę zdarzeń na drodze. Bezustannie policjanci przypominają i apelują do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Tylko w ciągu minionego wakacyjnego miesiąca policjanci drogówki siedmiokrotnie odebrali prawa jazdy, za znaczne przekroczenie obowiązujących ograniczeń w obszarze zabudowanym.

Nadmierna prędkość zwiększa ryzyko niebezpiecznych sytuacji, podwyższa również prawdopodobieństwo odniesienia poważnych obrażeń lub spowodowania śmierci podczas wypadku.

Wczoraj w godzinach wieczornych policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy pełniąc nadzór nad ruchem na drodze W-119 zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Fiat, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 56km/h.

29 – letni obywatel Szwecji został ukarany mandatem karnym, który uiścił na miejscu, oczywiście zatrzymane zostało jego prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Zgodnie z przepisami właściwy organ państwowy prześle zatrzymane prawo jazdy do Szwecji.

Apelujemy do kierowców o respektowanie obowiązujących ograniczeń i przypominamy, nie pędź w obszarze zabudowanym, bo stracisz prawo jazdy!