29-letni mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak kierując Audi nagle zasłabł za kierownicą. Na szczęście 26-letnia pasażerka zachowała zimną krew, wybiła bieg i skręciła kierownicą tak aby samochód zjechał na pobocze.

Do zdarzenia doszło wczoraj w na drodze między Ostromęckiem a Kolskiem. Policjanci ustalili, że 29-letni mężczyzna kierujący Audi nagle zasłabł za kierownicą. 26-letnia Pasażerka pojazdu widząc że kierujący jest nieprzytomny, złapała za kierownicę i próbowała ratować sytuację. Kobieta wybiła bieg na bieg jałowy i skręciła kierownicą tak aby samochód zjechał na pobocze i wytracił prędkość. Początkowo uderzyła w krzaki, ale chwilę później szczęśliwie udało się zatrzymać pojazd. Po chwili kierowca odzyskał przytomność. Wezwane na miejsce Pogotowie Ratunkowe zabrało kierującego do szpitala.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Apelujemy o ostrożność podczas jazdy. Gorące dni i towarzyszące temu upały nie sprzyjają kierującym. Pogarszają nam komfort podróży i nasze samopoczucie. Osłabiają koncentrację. Jeśli w pewnym momencie jazdy poczujemy senność, zmęczenie i ogólne złe samopoczucie należy zatrzymać pojazd i zaprzestać kontynuowania jazdy. Kierowanie pojazdu w takim stanie może zagrażać życiu lub zdrowiu naszemu i innych osób.