Czteroletni Kuba Cmoch zwyciężył w wędkarskich zawodach z okazji Dnia Dziecka. Imprezę zorganizowała w sobotę, 4 czerwca 2017 roku, sekcja wędkarska Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Staroczarnowskiej. Tradycyjnie rywalizacja odbyła się w Dębinie. Nagrody zwycięzcom wręczyła m.in. wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.


W zawodach udział wzięło w sumie 21 dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Wędkarskie zmagania były bardzo emocjonujące, a o kolejności miejsc decydowały dekagramy. Tegorocznym zwycięzcą został najmłodszy uczestnik turnieju Kuba Cmoch. Czterolatek ze Szczecina złowił łącznie prawie 1,8 kg ryb. Drugie miejsce zajął 11-letni szczecinianin Krzysztof Duniecki z wynikiem blisko 1,5 kg. Na trzecim stopniu podium uplasował się mieszkaniec Dębiny Adam Nawrocki, którego rezultat to 1,44 kg.

- Trudno uwierzyć, że czterolatek pokonał starszych kolegów, a tak się w rzeczywistości stało. Zawody to przede wszystkim dobra, edukacyjna zabawa - zaznaczył wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Staroczarnowskiej Piotr Kwiatkowski.

Wszyscy miłośnicy wędkarstwa po zakończonej sportowej rywalizacji wypuścili z powrotem do wody swoje „zdobycze”. Na uczestników czekały nagrody i statuetki.

- Każda rywalizacja kończy się klasyfikacją zwycięzców. Obserwując zmagania najmłodszych najbardziej ucieszył mnie uśmiech dzieci. To największa nagroda dla organizatorów zawodów - zauważyła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Po zakończeniu wędkarskich zmagań nie zabrakło wspólnego grilla i poczęstunku. Wszystko przy rytmach muzyki i dobrej pogodzie.