Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaznaczyło w komunikacie, że od 30 maja Polska nie będzie uznawana przez Niemcy za obszar podwyższonego ryzyka.
Do 8 czerwca pozostanie wymóg rejestracji wjazdu i konieczność przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa, czyli do 8 czerwca przy wjeździe z Polski do Niemiec pozostanie konieczność zgłoszenia podróży na stronie www.einreiseanmeldung.de, jeśli przebywać będziesz dłużej niż  48 godzin. 
Do 8 czerwca kwarantanna będzie obowiązkowa dla podróżnych z Polski do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu. 

Określenia zasad wjazdu do Niemiec brane jest pod uwagę, w jakim obszarze przebywało się 10 dni poprzedzających wjazd. "Dlatego jeżeli byłaś/-eś w Polsce 29 maja 2021 r. to do 8 czerwca 2021 r. obowiązują zasady jak przy wjeździe z obszaru podwyższonego ryzyka"

MSZ podaje informację, że wejście na pokład samolotu lecącego do Niemiec będzie możliwe tylko z negatywnym wynikiem testu. "Szybkie testy antygenowe mogą być wykonane najwcześniej 48 godzin (testy PCR, LAMP, TMA 72h) przed planowaną godziną lądowania w Niemczech. Pamiętaj, że liczy się czas pobrania próbki".

Testu przy podróży lotniczej do Niemiec nie muszą mieć dzieci do 6. roku życia, i osoby zaszczepione (14 dni od podania ostatniej dawki) oraz ozdrowieńcy (28 dni lub 6 miesięcy po pozytywnym wyniku testu PCR).

Zaświadczenia o teście musy być w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim lub włoskim.