Są już pierwsze ofiary śmiertelne. Rodzice, uważajcie na swoje dzieci! Wcześniej “Niebieski wieloryb” - Teraz “MOMO Challenge”. Są to gry ze ścisłymi zasadami i wyzwaniami, które mogą mieć duży wpływ na twoje dziecko. Seria wyzwań, w wyniku których młodzież skłaniana jest do odebrania sobie życia.

W Polsce gra pojawiła się w lipcu. Specjaliści donoszą, że może mieć skutki śmiertelne. W szczególności dla dzieci słabych i niestabilnych emocjonalnie, z różnymi problemami, uciekających w świat mediów, samotnych i pozostawionych bez kontroli rodzica.

Działanie jest proste. To forma gry internetowa (wirus, forma cyberprzemocy), która pojawia się w naszych telefonach za pośrednictwem aplikacji WhatsApp, Messenger - Facebook i YouTube czyli takich z których na co dzień korzystają nasze dzieci w sposób łatwy i przyjemny. Najpierw Momo chce się "zaprzyjaźnić" z naszym dzieckiem i prosi o dołączenie do grona znajomych. Jeśli wyrazi zgodę, zaczynają napływać od niej różne polecenia, wiadomości, zdjęcia czy psychodeliczne filmy grozy. Jeśli dziecko chce  się wycofać z nieprzyjemnej znajomości, zaczyna być szantażowane.

Policja i psychologowie apelują do rodziców o wzmożoną czujność!