W ubiegłym roku kiedy zapraszaliśmy na V Noc Muzeów do Ratusza Miejskiego, mówiliśmy o „podróży w czasie i przestrzeni". Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy z czym przyjdzie nam się zmierzyć w tym roku oraz, że kolejne przestrzenie do zdobycia dopiero przed nami.
Trwający stan epidemii zniweczył nasze plany o wspólnym spotkaniu się, w połowie maja na kolejnej – szóstej już odsłonie Nocy Muzeów w Trzcińsku Zdroju. Przez te lata to wydarzenie stało się swoistym świętem kultury, sztuki i historii w naszym mieście
, dlatego trudno nam sobie wyobrazić, by zabrakło go w tym roku. Chcemy wkroczyć w kolejną przestrzeń aby to wydarzenie miało miejsce w tym roku i tradycji stało się zadość. Dlatego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na VI Noc Muzeów, tym razem wirtualną, która odbędzie się w... Internecie. Tak właśnie, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, nie poddajemy się lecz działamy ze zdwojoną siłą, zdobywając kolejne przestrzenie. Pomimo tego, że nie możemy się spotkać na żywo to zachęcamy, żeby spotkać się z nami 15 maja o godzinie 17:00 na naszym profilu fb lub na stronie www.trzcinsko-zdroj.pl. To będzie prawdziwy „Powrót do przeszłości" albowiem cofniemy się do lat 60-tych i 70-tych XX wieku. Przygotowujemy dla Państwa kilka atrakcji, wideowykłady i wiele więcej, więc naprawdę warto do nas dołączyć. Liczymy na to, że miejsce na komentarze pod relacją, stanie się platformą do wymiany myśli, uwag oraz dialogu. Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie. Do zobaczenia!