Zbliża się „Wiosenny Festiwal Kultury i Tradycji” w Binowie. Na uczestników czekać będzie moc atrakcji. Trzecią edycję wydarzenia zaplanowano na sobotę, 2 czerwca 2018 roku.


Gmina Stare Czarnowo w ramach wspierania działań z zakresu kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa przeznaczyła na przygotowanie i przeprowadzenie Festiwalu 2,5 tys. zł. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Binowa.

Festiwal odbędzie się w sobotę, 2 czerwca br. Początek o godzinie 12. W programie imprezy przewidziano atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Zorganizowany zostanie m.in. turniej piłki siatkowej o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Ponadto miłośnicy gotowania będą mogli wystąpić w konkursie kulinarnym. Na scenie zaprezentuje się zespół Okay Band, a także wystąpi młodzież z naszej gminy.

- Liczymy na frekwencję, a przede wszystkim dobrą pogodę, bo przygotowujemy interesującą wystawę historyczną opowiadającą dzieje Binowa oraz wystawę rękodzielnictwa. Dla wszystkich uczestników zapewniamy również smaczny poczęstunek - zaznacza przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Binowa Piotr Paczkowski.

W konkursach kulinarnych oraz turnieju piłki siatkowej przewidziane są nagrody dla najlepszych.