Już niebawem ruszą prace na terenie Górki Miłości, Parku Miejskiego i przy ulicy Opolskiej w Gryfinie. Burmistrz Mieczysław Sawaryn, w czwartek 22 marca br. podpisał umowę na roboty budowlane, w ramach których zostanie odnowiony teren Parku Miejskiego, powstanie infrastruktura rekreacyjno-wypoczynkowa na terenie Górki Miłości oraz na terenie przy ulicy Opolskiej.


W ramach projektu odnowiony zostanie teren Parku Miejskiego w Gryfinie, w miejsce starych, zniszczonych ścieżek powstaną nowe, teren parku zostanie oczyszczony z uschniętych i zamierających drzew i krzewów, a w ich miejsce zostanie nasadzone ok. 760 szt. nowych drzew i krzewów, powstaną również nowe klomby kwiatowe i łąki kwietne. Najstarsze i najbardziej wartościowe okazy drzew zyskają opisy na tabliczkach, tworząc w ten sposób ścieżkę dydaktyczną. "Obecność terenów zieleni pielęgnowanej wpłynie korzystnie na estetykę miasta, poprawi jakość życia mieszkańców i przekształci Gryfino w bardziej zielone – ekologiczne miasto" - mówi Mieczysław Sawaryn, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino -

Atrakcją turystyczną ma szansę stać się zaniedbany dotąd teren Górki Miłości, gdzie na blisko 7 ha zostaną wytyczone ścieżki, powstanie Plac Zakochanych z pergolą i ławeczkami, plac spotkań z altaną oraz punkt widokowy, skąd będzie można podziwiać rozległy widok na Międzyodrze. Całość terenu zostanie również oczyszczona z uschniętych i zamierających drzew i krzewów, zostaną nasadzone nowe drzewa i krzewy oraz powstanie łąka naturalistyczna i trawniki. 

- Dzięki rewitalizacji tego terenu mieszkańcy Gryfina i regionu zyskają nowy, piękny i rozległy teren rekreacyjny – mówi Mieczysław Sawaryn, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino.

Nowy teren rekreacyjny zyskają także mieszkańcy ulicy Opolskiej i okolic. Powstanie tu polana rekreacyjna z ławeczkami, łąka kwietna, posadzone zostaną nowe drzewa, krzewy i zrekultywowane trawniki.

Prace za ponad 2 mln zł, dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, wykona wyłoniona w przetargu firma J.Rosiek & D.Sobczyński S.C. ze Szczecina.