Ceny energii elektrycznej ostro w górę! Bądź niezależny od wzrostu cen, zaplanuj swoją własną instalację fotowoltaiczną.


Jak podaje Grzegorz Wiśniewski Prezes Instytutu Energii Odnawialnej dla portalu gramwzielone.pl: „W I kwartale 2018 roku średnia hurtowa cena energii elektrycznej na Rynku Dnia Następnego wyniosła 184 zł/MWh i była wyższa o 19 proc. od średniej ceny notowanej w analogicznym okresie ubiegłego roku. W II kwartale bardzo mocno wzrosły ceny energii w kontraktach terminowych na sierpień, wrzesień oraz cały trzeci kwartał 2018. Ceny grubo przekraczają 300 zł za MWh.”
Cały artykuł:
http://gramwzielone.pl/trendy/31477/g-wisniewski-o-przyczynach-wzrostu-cen-energii

W praktyce oznacza to, że odbiorcy końcowi w niedługim czasie zapłacą więcej za energię elektryczną, tezę tą potwierdza również fakt, że Urząd Regulacji Energetyki opublikował informację, iż w I kwartale 2018 roku cena MWh (megawatogodziny) wyniosła 174,95zł, jest to wzrost o niemal 1,5/MWH w porównaniu do ceny z zeszłego roku i ta tendencja będzie się utrzymywać.

Jak uniezależnić się od wzrostu cen za energię elektryczną? Instalacja fotowoltaiczna- na czym polega jej działanie?
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Działanie przydomowej elektrowni polega na tym, że w ciągu dnia urządzenia pobierające prąd zasilane są bezpośrednio ze słońca. Jeżeli w danym momencie produkcja prądu z instalacji fotowoltaicznej jest większa od zużycia w obiekcie, to za pośrednictwem licznika dwukierunkowego oddajemy prąd do naszego własnego magazynu energii w zakładzie energetyki. Rozliczenie z zakładem energetyki odbywa się raz w roku, dzięki czemu na odbiór naszej energii z naszego magazynu mamy cały rok. System ten nazywa się Net-Metering i jest podyktowany tym, iż w okresie letnim produkcja energii elektrycznej będzie znacznie większa niż w kresie zimowym, tak więc nadwyżki z lata pokrywają niedobory z okresu zimowego. Co ważne, od energii pobranej z naszego magazynu nie zapłacimy opłat dystrybucyjno-przesyłowych, które stanowią ok. 50% ceny za prąd.
Prosument czyli w rozumieniu prawa producent i konsument zielonej energii rozlicza się z zakładem energetycznym na zasadzie wymiany pełnych kwh (kilowatogodzin). Gwarancja rocznego okresu rozliczeniowego wynosi 15 lat. Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna daje ograniczenie rachunków za prąd nawet o 90-95%.

Czemu nie 100%?
Podyktowane jest to tym, że na naszym rachunku nadal pozostają koszty stałe, czyli opłata abonamentowa, która rocznie wynosi ok. 200 zł.
Czy jesteś zainteresowany aby twoje rachunki wynosiły rocznie taka kwotę? Zadzwoń: 577-790-070 i umów się ze specjalistą ComEko, bezpłatnie doradzimy jaka moc instalacji będzie dla ciebie odpowiednia.

Jaką moc instalacji zamontować?
Aby odpowiednio dobrać instalację fotowoltaiczną dla własnych potrzeb musimy znać szacunkowe roczne koszt jakie ponosimy za energię elektryczną. Mając te dane oraz region, w którym ma znajdować się przydomowa elektrownia możemy stworzyć system, który będzie pracował optymalnie przez wiele lat.
Dla przykładu 4- osobowa rodzina mieszkająca w domu jednorodzinnym płacąca po 200 zł miesięcznie za prąd czyli ok. 2 500 zł rocznie, montując instalację o mocy 4Kwp składającą się z 14 paneli PV ograniczy koszty energii o ok. 95%. Panele fotowoltaiczne nie generują żadnych kosztów eksploatacyjnych, a gwarancja na ich żywotność wynosi 25 lat.

Nie wierzysz?
Poniżej przedstawiamy rozliczenie jednego z naszych klientów:

Jak sfinansować własną elektrownię?
Doradca ComEko pomoże Państwu dobrać odpowiednią formę finansowania instalacji. Poniżej przedstawiamy kilka możliwości:
• fundusze europejskie – firma ComEko nieodpłatnie przygotuje wniosek, biorąc na siebie odpowiedzialność za merytoryczną poprawność projektu.
• forma gotówkowa – najszybsza forma wejścia w fotowoltaikę, dzięki czemu w ciągu miesiąca zaczynamy oszczędzać na energii elektrycznej
• ekokredyt- posiadający atrakcyjne oprocentowanie, łatwe i przejrzyste zasady udzielenia.
• leasing – idealna forma dla firm

Dowiedz się więcej
Skontaktuj się z nami, nasi specjaliści ds. energii odnawialnej doradzą Państwu optymalny system fotowoltaiczny dobrany indywidualnie dla danego domu lub firmy. Spotkanie oraz konsultacja jest bezpłatna, dział techniczny przygotuje dla Państwa projekt wraz z wizualizacją układu modułów. Zadzwoń: 577-790-070 lub odwiedź nas na stronie: www.ComEko.pl