W budżecie gminy na rok 2017 znalazło się 177 tysięcy złotych na powstanie strefy płatnego parkowania. Opłata będzie pobierana za postój samochodów na głównym placu miasta, przy banku GBS.

Choszczno będzie drugim miastem w regionie, obok Stargardu, gdzie będzie pobierana opłata za parkowanie. W urzędzie miasta powstają obecnie szczegółowe plany dotyczące tego rozwiązania, ale jak udało nam się ustalić chodzi o plac przy Gospodarczym Banku Spółdzielczym. W tym miejscu każdego dnia zostawia swoje samochody wielu mieszkańców Choszczna, którzy będą musieli przyzwyczaić się do nowych standardów.

- W tym miejscu mieści się wiele instytucji, do których przyjeżdżają ludzie z całej gminy. Wprowadzając tam opłaty chcemy upłynnić ruch i wzmóc rotację zostawianych tam samochodów – informuje Marta Desecka, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych, Inwestycji i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Choszcznie.

Nie wiadomo jeszcze kiedy zostanie uruchomiony cały system naliczania opłat i ile będą one dokładnie wynosić. Pewnym jest, że opłaty zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku.