Informowaliśmy o wyniku kontroli przeprowadzonej w cedyńskiej szkole. Strażacy nie mieli wątpliwości, uznali obiekt za zagrażający życiu. Władze szkoły i gminy zapewniają, że placówka jest bezpieczna. Ale te zdjęcia pokazują co innego.


To kolejny epizod w sprawie fatalnego stanu technicznego cedyńskiej szkoły. Wcześniej informowaliśmy o tym, że strażacy uznali obiekt za zagrażający życiu. Powiatowy Nadzór Budowlany miał z kolei zastrzeżenia co do stanu technicznego sali gimnastycznej.

Władze gminy, jako organu prowadzącego, odżegnywały się od zarzutów twierdząc, że nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia uczniów w szkole. Tymczasem rodzice jednego z dzieci uczących się w cedyńskiej podstawówce byli dziś na sali sportowej, to co ujrzeli, przeraziło ich:

- Dach przecieka w kilku miejscach, na parkiecie widać mokre plamy. Tu dzieci przeżywają koszmar, jest zimno, mokro, za chwilę będą grzyby i pleśń – mówi rodzic. – Zrobiłem zdjęcie, żeby pokazać, jak w szkole jest naprawdę. A ostatnio na zebraniu wychowawca klasy czytał list od dyrektorki i mówiący o tym, że w szkole jest bezpiecznie i przyjemnie, ten list to była laurka, która nie ma potwierdzenia w rzeczywistości – komentuje.

Wcześniej w rozmowie z nami Gabriela Kotowicz, burmistrz Cedyni, zapewniała, że gmina przygotowuje się do dużej inwestycji i kompleksowego remontu m.in. sali gimnastycznej. Tłumaczyła również, że prace doraźne związane z łataniem dziur, wykonywane są na bieżąco.
 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 

Kotowicz potwierdza: Wiele mamy niebezpiecznych obiektów

(Czy)Szkoła stanęła na wysokości zadania?

Szkoła i przedszkole zagrażają życiu uczniów! Mamy pokontrolne opinie!

Gimnazjum i przedszkole mogą zostać zamknięte!