Serdecznie zapraszamy na kolejne średniowieczne spotkanie w Moryniu! Zgodnie ze zwyczajem w pierwszą sobotę września otwarte zostaną dla Was bramy podzamcza i zyskacie szansę na poznanie tajemnicy zamku w Moryniu. To właśnie 4 września na półwyspie zamkowym znajdującym się na terenie CKW SZAFIR w Moryniu przywitają Państwa rycerze, grodzianie i damy dworu!


Po raz czwarty Moryń zaprosi na ciekawe wydarzenie historyczne. To „Zamkowe Historie” okraszone wieloma atrakcjami. Już w najbliższą sobotę i niedzielę, 4 oraz 5 września, okolice ruin zamku zamienią się w średniowieczny obóz rycerski. Wydarzenie organizowane przez Towarzystwo Wszechstronnego Rozwoju „Collegium” wspiera Urząd Marszałkowski.

 „Zamkowe Historie 2021” to otwarte wydarzenie plenerowe, które odbędzie się 4-5 września 2021 roku w Moryniu. Odbędzie się na półwyspie jeziora Morzycko wokół ruin XIV-wiecznego zamku rycerskiego w ośrodku Szafir. Rekonstruktorzy historyczni zaprezentują średniowieczny obóz rycerski. W ramach pokazów odbędą się warsztaty rzemiosł dawnych oraz turniej łuczniczy. Główny archeolog oprowadzi zaś chętnych po ruinach zamku opowiadając historię i pokazując miejsca odkrywek.