Zamknęli. Tak jak wcześniej zapowiadano, dzisiaj o 12:00 zamknięto przejazd dla pojazdów samochodowych przez most graniczny w Osinowie Dolnym.

Jednocześnie zaczął się okres dwóch tygodni niepewności dla handlujących na przygranicznych targowiskach w gminie Cedynia.  Na razie panuje niepewność co przyniosą kolejne dni, czy klienci będą chcieli zostawiać samochody po drugiej stronie Odry aby przedostać się pieszo na drugą stronę? -  Nie wiem co będzie zobaczymy może zrobię sobie dwutygodniowy urlop ?! - mówi nam ze zdenerwowaniem pani Irena pracująca w punkcie handlowym w Osinowie Dolnym.

Wiele firm zdecydowało się zamknąć swoje sklepy, inni dokonują niezbędnych lub też planowanych od dawna remontów.  Również Biedronka w Osinowie Dolnym zamyka się jutro aby otworzyć się po remoncie 14 sierpnia.

Modernizacja mostu ma potrwać maksymalnie do 28 lipca. Możliwe jest wcześniejsze otwarcie przejazdu jeżeli uda się ukończyć prace przed czasem.  Dzięki interwencji zarządu targowiska Polenmarkt Hohenwutzen oraz lokalnemu radnemu udało się skrócić zamknięcie mostu z planowanych wstępnie 5 tygodni do maksymalnie dwóch.