Tą niezadowalającą dla kierowców wiadomość przekazała firma PPU Dromo Sp. z o.o. Utrudnienia potrwają miesiąc, a kierowców po raz kolejny czekają objazdy.


Zamknięcie przejazdu kolejowego w Bielinie na drodze wojewódzkiej nr 125 ma nastąpić 21.08.2018 r. na okres czterech tygodni.

To już drugie zamknięcie wyżej wymienionego przejazdu w tym roku.

Jak wyjaśnia w rozmowie z naszym redaktorem pracownik firmy PPU Dromo Sp. z o.o., podczas remontu w marcu 2018 r. prace polegały przede wszystkim na wymianie szyn oraz podkładów, jak również całego odwodnienia tego przejazdu.

O ile komfort podróży pociągiem po wyremontowanym przejeździe kolejowym zwiększył się, o tyle kierowcy samochodów nadal słali swoje zastrzeżenia, co do trudności pokonania przejazdu.

- Okazało się, że po remoncie toru głównego drugi tor jest położony dużo niżej od tego pierwszego. Jego remont nie był wówczas ujęty w marcowym harmonogramie prac, w związku z czym obecnie zarządca drogi domaga się aby te nierówności zostały usunięte - mówi pracownik firmy PPU Dromo Sp. z o.o. 

W związku z planowanym remontem objazd drogi wojewódzkiej nr 125 wytyczono drogą krajową nr 31 oraz drogą łączącą Witnicę z Moryniem przez miejscowość Gądno.