Jeżeli masz psa, którym nie możesz się dłużej opiekować i nosisz się z zamiarem oddania go w "dobre ręce" - zadzwoń! Zachodniopomorska Policja uruchamia kolejną edycję akcji pod nazwą "Zamiast do schroniska, oddaj do psa do policji".


Zamiast oddać psa do schroniska, oddaj do pracy w policji”. To kolejna akcja policji zachodniopomorskiej. Do chwili obecnej pozyskano w formie darowizny 8 psów w tym 5 rasy labrador, 1 rasy terier oraz 2 owczarki niemieckie.

Czworonogi  te przeszły już szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach i skierowane zostały do wykonywania zadań związanych z wyszukiwaniem zapachów materiałów wybuchowych i zapachów narkotyków oraz służbą patrolową i tropieniem śladów ludzkich.

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie ponawia akcję. Policja przyjmie w formie darowizny psy ras: foksterier, terier, labrador, beagle, spaniel, owczarek (niemiecki, belgijski, holenderski) i sznaucer olbrzymi.

Psy muszą spełniać następujące kryteria:
- budowa i szata zgodna z wzorcem rasy,
- bez ukrytych wad budowy anatomicznej,
- wiek od 8 m-cy do 2 lat,
- pies powinien odznaczać się dobrym stanem zdrowia,
- aktualne (udokumentowane) szczepienia ochronne,
- bardzo dobry instynkt łowiecki (aportowanie przedmiotów i rzeczy),
- brak reakcji na bodźce rozpraszające,
- brak reakcji na strzały,
- mile widziane psy przetrzymywane w warunkach domowych.

Osoby zainteresowane oddaniem psa do służby w Policji, proszone są o kontakt telefoniczny z koordynatorem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie w godz. 8 - 15 pod nr tel. 91 82-12-060.