Problem w Jaromierkach. Częste opady deszczu sprawiły, że kilka grobów zostało podmytych, a pomniki się zapadają. Administrator obiecuje zabezpieczyć cmentarz.


Jak alarmują mieszkańcy niewielkich Jaromierek (kolonia wsi Osina, gmina Barlinek), woda deszczowa podmyła część grobów. Pomniki zapadły się w grząskiej ziemi. Teraz trzeba będzie przeprowadzić kosztowne prace związane z nowym ustawieniem pomników.

- Będę musiał poprosić kogoś, kto oceni stan pomnika – komentuje jeden z naszych czytelników. - Spod pomnika wymyło piach, chyba trzeba będzie nawieźć nowy, żeby osadzić pomnik, chyba nie będzie innego wyjścia, jak najpierw go zdemontować i usypać podłoże – dodaje.

W podobnej sytuacji znajduje się więcej osób, które pochowały na cmentarzu swoich bliskich.

Jak się dowiadujemy, problem może wynikać z braku odwodnienia parkingu, który znajduje się nieopodal cmentarza. Barlineckie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej zamierza podnieść krawężnik, co pozwoli skierować w przyszłości spływającą wodę deszczową do studzienek rozsączających.

Z naszych informacji wynika, że osoby opiekujące się grobami zastanawiają się nad wnioskiem do zarządcy cmentarza związanym z ewentualną pomocą przy naprawie pomników.