W sobotę 19 bm. rozegrany został dziesiąty, zarazem ostatni eliminacyjny turniej tegorocznego Grand Prix Gryfina w Szachach. Sobotnie rozgrywki były pełne emocji i zaciętej rywalizacji. Emocji z pewnością nie zabraknie 10 grudnia podczas turnieju finałowego, który ostatecznie wyłoni zwycięzców całorocznej szachowej imprezy.

Cykl rozgrywek Grand Prix Gryfina w Szachach ma już osiemnastoletnią tradycję. Ogółem w tegorocznych zawodach sklasyfikowano 53 zawodników.
- Od pierwszej odsłony w styczniu, trwała bardzo zacięta rywalizacja – mówi Krzysztof Rudnicki, pomysłodawca i organizator turnieju. – Czołowe miejsca oraz lider rozgrywek zmieniały się kilkakrotnie. Ton zawodom nadawali zawodnicy starsi a w szczególności ci z kategoriami szachowymi, zaprawieni w turniejach wojewódzkich, ogólnopolskich czy nawet międzynarodowych. Bardzo ciekawie w tym doborowym gronie rozpoczynali swoją szachową przygodę nasi najmłodsi szachiści, którzy dużo uczyli się od starszych, podglądali, naśladowali, ale też szybko potrafili z korzyścią dla siebie, zastosować w praktyce poznaną wiedzę.
Przed zawodnikami turniej finałowy, który odbędzie się 10 grudnia w Pałacyku pod Lwami. Zawodników i sympatyków królewskiej gry czeka spora dawka emocji. Poniżej, pierwsza dziesiątka w klasyfikacji generalnej po dziesięciu turniejach eliminacyjnych:

1. Olias Karol 56,5p
2. Turek Mikołaj 54,0p
3. Nędzarek Bartosz 52,0p
4. Hajdaś Adam 48,0p
5. Kuryło Martyna 44,0p
6. Dejewska Kinga 42,0p
7. Jazukiewicz Gabriel 41,0p
8. Tokaerk Hanna 40,5p
9. Jędraszczyk Kajetan 37,5p.
10. Soszka Szymon 37,5p.

Maria Piznal