W dniu 01 grudnia  2018r.  w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się tegoroczna Gala Zakończenia Sezonu Sportu Motocyklowego.
Zaproszenia do udziału w tym wydarzeniu otrzymali zdobywcy trzech pierwszych miejsc w Mistrzostwach Polski , Pucharach Polski, w klasyfikacjach indywidualnych wśród nich znalazło się trzech zawodników Klubu Motorowego Chojna. Wszyscy startowali w Pucharze Polski i w swoich konkurencjach zajęli pierwsze miejsce. Najmłodszy z nich 14 letni Wiktor Kuśmierczak startujący w Cross Country w klasie Quad 2k Junior powtórzył swój sukces z poprzedniego roku, podobnie jak Lubomir Sobol zdobywca Pucharu Polski w Motocrossie w klasie MX2C,  w tym roku również zdobył tytuł Mistrza Strefy Polski Zachodniej i Pomorza Zachodniego w klasie MX2C. Puchar Polski w Cross Country w klasie Quad 2k zdobył w tym roku Andrzej Cymbalista.

Mijający rok był bardzo udany dla Klubu Motorowego Chojna, w dniach 14-15 kwietnia odbyły się na naszym torze Mistrzostwa Polski MX Quad i Mistrzostwa Strefy Zachodniej, które okazały się największymi zawodami motocrossowymi w Polsce – startowało 258 zawodników a nasz klub zajął 2 miejsce w klasyfikacji klubowej tych zawodów. W klasyfikacji klubowej sezonu zajęliśmy 4 miejsce wyprzedzając wszystkie kluby z naszego okręgu, wynik ten mógł być jeszcze lepszy jednak kontuzje trzech zawodników w połowie sezonu osłabiły naszą drużynę uniemożliwiając walkę o miejsce na podium.

Po rozegranych u nas w październiku  Mistrzostwach Pomorza Zachodniego potwierdziliśmy pozycję lidera w naszym okręgu zdobywając 1 miejsce w klasyfikacji klubowej a w klasyfikacji indywidualnej w każdej klasie nasi zawodnicy stawali na podium.

 

Nasi zawodnicy w klasyfikacji Motocrossowych  Mistrzostw Pomorza Zachodniego:

 

MX 85

 1. Kacper Chrostowski
 2. Jakub Szymański

 

MX Junior

 1. Paweł Zarzecki
 2. Jakub Wysoczański
 3. Jakub Łotowski
 4. Mikołaj Strychanin

 

MX2C

 1. Lubomir Sobol
 2. Kamil Zubrzycki
 3. Paweł Stachera
 4. Grzegorz Ratajczak
 5. Łukasz Sikorski

 

MX 1C

 1. Paweł Adamczyk
 2. Chris Seiffert
 3. Krzysztof Lichota
 4. Krzysztof Perużyński
 5. Artur Lemieszek
 6. Robin Puhlmann
 7. Rafał Trzciński

 

MX Masters

 1. Toni Roth
 2. Andre Seiffert
 3. Janusz Puhlmann
 4. Dawid Orzechowski
 5. Łukasz Kugler
 6. Wiesław Rataj
 7. Rafał Trzciński
 8. Marian Augustyn
 9. Stanisław Żytecki

 

MX Open

 1. Jacek Rataj
 2. Wiesław Rataj
 3. Janusz Puhlmann

 

MX Quad

 1. Kamil Wolicki
 2. Jacek Woźniak
 3. Andrzej Cymbalista
 4. Tomasz Kosiński
 5. Wiktor Kuśmierczak
 6. Oskar Juzyszyn
 7. Mateusz Barczyk


Na podium nr 1 Lubomir Sobol.