W ostatni dzień kwietnia odbyła się ostatnia kolejka Chojeńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej sezonu 2015/2016 organizowanej przez Centrum Kultury w Chojnie. Rywali zdeklasowała drużyna D&E-Med, która nie przegrała w lidze ani jednego spotkania, kończąc rywalizację z wynikiem 36 zwycięstw.

Na drugiej pozycji rywalizację zakończył zespół Old Stars, czyli zwycięzcy 3. poprzednich edycji. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami rywalizacja o 3. miejsce, była niezwykle zacięta i dopiero ostatni mecz sezonu przyniósł ostateczne rozstrzygnięcie. Ostanie miejsce na podium zajęła Wataha, która walczyła wraz z Narostem oraz Nawodną o brązowy medal. Kolejna edycja wystartuje prawdopodobnie na przełomie października i listopada.

 

Końcowa klasyfikacja sezonu 2015/2016

  1. D&E-MED
  2. OLD STARS
  3. WATAHA
  4. NAROST
  5. NAWODNA
  6. WIDUCHOWA
  7. LIBERO CHOJNA

Chciałbym serdecznie podziękować organizatorom, Pani Barbarze  Andrzejczyk dyrektor Centrum Kultury w Chojnie oraz koordynatorowi i sędziemu zawodów Panu Arkowi Łągiewczykowi za stworzenie tego projektu, który trwa już 4 lata i z sezonu na sezon nabiera rozpędu, wyglądając coraz lepiej. Cieszę się że są jeszcze ludzie którzy organizują coś dla ludzi, lokalnego społeczeństwa, poświęcając przy tym swój własny czas. Jako fizjoterapeucie i promotorowi zdrowia jest mi bardzo miło, że mogę brać udział w promocji aktywnego spędzania soboty, w towarzystwie rodziny, kolegów i znajomych.

Dziękuje Panu Leszkowi Siatce, prezesowi firm Pomot oraz Progres za zakup strojów sportowych dla naszej drużyny. Dziękuję również Pani Grażynie Zawodnik z Pierogarni u Grażyny, że dbała o to, aby nasza drużyna nie były głodna podczas zawodów. Dziękuje portalowi Chojna24.pl za zainteresowanie imprezą i wsparcie medialne rozgrywek. Dziękuje pozostałym drużynom za rywalizacje Fair Play, mając nadzieję, że ze wszystkimi widzimy się w przyszłym sezonie, jednocześnie zapraszając nowe ekipy do zabawy. Na końcu chciałbym raz jeszcze podziękować moim kolegom z drużyny za zaangażowanie i pomoc w odniesieniu zwycięstwa.

Kapitan drużyny D&E-MED
Daniel Tołłoczko