Rozpoczyna się przebudowa mostu pomiędzy ulicami Mickiewicza i Rogozińskiego w Chojnie! Na razie wykonawcy robót nie widać, stanęła tylko żółta tablica informacyjna. Jak się dowiadujemy, w ramach inwestycji naprawiona będzie również nawierzchnia.


Aż 450 metrów drogi łączącej DK 31, poprzez most z ulicą Rogozińskiego, zyska nową nawierzchnię. Dzięki temu kierowcy będą się mogli cieszyć przyzwoitym dojazdem do swoich domów, co nie jest bez znaczenia, ponieważ na chwilę obecną droga jest mocno zniszczona i posiada wiele dziur. Zaczyna się inwestycja powiatu w Chojnie. W jej ramach przebudowany zostanie również most łączący ulice Mickiewicza i Rogozińskiego.

- Musimy tę inwestycję ukończyć w tym roku, czasu jest mało – mówi Arkadiusz Durma z powiatowego Wydziału Zarządzania Drogami.

Wykonawca ma czas do końca października na wykonanie robót. Formalnie inwestycja rozpoczęła się wczoraj, ale jak na razie budowlańców na drodze nie widać. Jest natomiast żółta tablica informacyjna mówiąca, że inwestycja trwa.

Część środków na realizację prac powiat pozyskał w ramach rezerwy subwencji ogólnej (ministerialne środki).