Dziewiętnasta edycja popularnej szachowej imprezy lada moment wyłoni zwycięzcę. Zawodnicy rozegrali już osiem (z dziesięciu) eliminacyjnych turniejów.


- Rozgrywki Grand Prix 2017 powoli i konsekwentnie wkraczają w decydującą fazę – mówi Krzysztof Rudnicki, pomysłodawca i organizator imprezy, trener UKS Biały Pion. – Za nami ósmy turniej cyklu i trudno się dziwić, że w minioną sobotę przy szachownicach w Pałacyku pod Lwami oprócz emocji była także kalkulacja szans i baczna obserwacja poczynań rywali. I jak zawsze, zacięta walka w każdej rundzie, ba, w każdej partii.

W ósmym turnieju udział wzięło 29 młodych szachistów. Połowa z nich nie ma jeszcze ukończonych 10 lat. Zdaniem K. Rudnickiego tak wyraźne odmłodzenie szeregów Białego Piona wcale nie oznacza obniżenia poziomu gry turniejowej.

- Młodzi szachiści z dużą uwagą i konsekwencją potrafią rozgrywać swoje partie, starając się dobrze planować i uważnie wykorzystywać czas gry – podkreśla trener.

Po ośmiu turniejach w punktacji generalnej sklasyfikowano 36 zawodników; a pierwsza dziesiątka przedstawia się następująco:

1. Turek Mikołaj 45,0p.
2. Olias Karol 42,5p.
3. Soszka Szymon 40,0p.
4. Hajdaś Adam 37,0p.
5. Szpura Bartosz 37,0p.
6. Kuryło Martyna 35,0p.
7. Nędzarek Bartosz 34,0p.
8. Jazukiewicz Gabriel 33,5p.
9. Tokarek Franciszek 32,0p.
10. Jędraszczyk Kajetan 30,5p.

Pełne wyniki dostępne są na www.bialypion.pl