Klub Sportowy „Active Life” już szósty rok jest organizatorem cyklu amatorskich maratonów MTB pod nazwą „Zachodnia Liga MTB”. W tym roku 31 marca przy współpracy z Gminą Dębno pierwsze zawody zostaną rozegrane w Dębnie. Miejsce startu i mety będzie w parku miejskim w Dębnie. Zapraszamy do zapisów.

W tym roku odbędzie się 12 imprez na terenie woj. lubuskiego i zachodniopomorskiego. Łącznie imprezy odbędą się na terenie ośmiu powiatów. Inauguracyjna impreza odbędzie się

Zawody rozgrywane są na trzech dystansach:

  • pary P0 i P1 - (ok.10-15 km) to konkurencja par opiekun z dzieckiem 9-11 lat i 12-14 lat, która ma zachęcać do aktywnego, rodzinnego spędzania czasu i zachęcać dzieci do jazdy na rowerze i aktywności fizycznej . Dzieci z kat.P0 i P1 nie płacą wpisowego.
  • dystans mini (ok.25 km) rozgrywany w 10 kategoriach męskich i 5 kobiecych. Dodatkowo mamy tu kategorię P2 dla par męsko-damskich.
  • dystans mega (40-60km) rozgrywany w 10 kategoriach męskich i 5 kobiecych. Dodatkowo mamy tu kategorie P3 (dla par o sumie wieku zawodników powyżej 70 lat) i P4 (dla par o sumie wieku zawodników powyżej 100lat).

W zawodach biorą udział zawodnicy z woj. lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego oraz zawodnicy z Niemiec.

Zawodnicy z miejsc 1-3 każdej kategorii nagradzani są medalami złotymi, srebrnymi i brązowymi, a wszyscy pozostali otrzymują medale pamiątkowe.

Zawodnicy otrzymają pakiety startowe z suplementami, posiłek regeneracyjny, mogą korzystać z bufetu (woda, drożdżówki, owoce). Wszyscy biorą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. W Dębnie każdy znajdzie w swoim pakiecie słoik pysznego i bogatego w żelazo Miodu słonecznikowego kremowanego - 370g z Pasieki Dziki Miód A.K Piwowar z Dargomyśla.

Dodatkowo organizujemy mini zawody dla najmłodszych dzieci w 3 kategoriach wiekowych:2-3 lata, 4-5 lat, 6-8lat. Dzieci otrzymują pamiątkowe dyplomy i upominki. Udział dzieci w zawodach jest bezpłatny.

Powstanie cyklu wyścigów jest odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnego środowiska sympatyków kolarstwa górskiego. Wyścigi są imprezą cykliczną mającą na celu upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w różnych grupach wiekowych, integrującą rodziny, propagującą zachowania prozdrowotne, promującą województwo lubuskie, jako atrakcyjne miejsce do aktywności fizycznej.

Program:

Inauguracja sezonu 2019 Zachodniej Ligi MTB.
Miejsce startu i mety: Park Miejski w Dębnie
Biuro zawodów czynne od 8.00 do 10.30
dla P0 i P1 biuro czynne od 8.00 do 9.30.
Start P0 i P1 o godz.10.00. Dystans-8 km.
Start główny o godz.11.00
Dystans mini - 25km
Dystans mega - 50km
Zamknięcie trasy ok. godz.14.00.
Dekoracje i losowanie nagród ok.godz.15
Zakończenie imprezy ok. godz.16.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i do zapisów na stronie internetowej na www.zlmtb.com.