W poniedziałek (25.02) przed południem Straż Pożarna została zadysponowana do pomocy kobiecie, która zasłabła na ulicy.

Około godziny 10:00 dyspozytor medyczny otrzymał zgłoszenie, że w Pyrzycach na jednej z ulic zasłabła kobieta w wieku 84 lat. W tym samym czasie dwa stacjonujące w Pyrzycach Zespoły Ratownictwa Medycznego realizowały inne wezwania.

W związku z brakiem dostępnych zespołów medycznych na miejsce zdarzenia zadysponowana została Straż Pożarna z JRG Pyrzyce. Jak informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach ogn. Bartłomiej Czarnof działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wsparciu psychologicznym do czasu przybycia ZRM.

Po kilkunastu minutach na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego z Myśliborza, któremu została przekazana 84- latka.

Warto docenić i pochwalić postawę świadków zasłabnięcia, którzy nie przeszli obojętnie tylko zainteresowali się kobietą i pomogli do czasu przyjazdu służb. Powinien być to odruch bezwarunkowy ale niestety są różne przypadki kiedy to świadkowie zdarzenia przechodzą obojętnie. Gratulujemy postawy - zwykły ludzki odruch na miarę czyjegoś życia. Brawo!